Ølstykkes motions cykleklub

Vi kører efter vinterkøreplanen:

O-Holdet cykler Man, Ons Fredag kl 9:30 på vintercykler fra Græstedgård


MTB-Hold cykler Søndage kl 9:30 på MTB/vintercykler fra Græstedgård,
eller 10:00 fra P-pladsen ved Buresø


Når det er godt vejr er der fælles tur kl 9:30 på recercykler fra Græstedgård


A-Holdet B-Holdet C-Holdet T-Holdet O-Holdet

Nyheder

Åbningsudsalg hos Campione

Fra vores sponser, tidligere Verge Vi er nu kommet på plads på vores nye adresse og vil derfor gerne invite...
- Sun, 7 Jan 2018

Årets taber 2018

Vi genoptager en gammel tradition "Årets Taber"   På klubaftenen mandag d. 8. januar er der indvejn...
- Sun, 7 Jan 2018

Hyggelig Nytårstur til Kongeegen

Igen i år inviterer ØCK.. Til en hyggelig nytårstur til Kongeegen i skoven ved Jægerspris. Tu...
- Fri, 29 Dec 2017

Julemik 2017

  Julen er lige om hjørnet og vi holder som vanligt vores traditionsrige Julemik mandag den 11.dec. kl 19:0...
- Sun, 3 Dec 2017

X-Trainer Cup 2018

Så er efterårspausen forbi og det er sæson for OCC/ØCK X-trainer Cup!  I samarbejde...
- Tue, 28 Nov 2017

Foredrag med Chris Anker Sørensen

...
- Sun, 22 Oct 2017

Spinning Vinter 2017-18

Spinning sæsonen starter snart. Igen i år har Uffe meldt sig til at piske et spinningshold: tirsdage...
- Sun, 15 Oct 2017

Resultater for Enkeltstarten 2017

  <!--td {border: 1px solid #ccc;}br {mso-data-placement:same-cell;}--> KLUBMESTERSKAB / ENKELTSTAR...
- Mon, 2 Oct 2017

ØCK i Frederiksborg amtsavis

...
- Mon, 25 Sep 2017

Ølstykke Cykleklub 40 år

Pressemeddelelse/Invitation   Ølstykke Cykleklub ØCK fylder 40 år og holder i reception p&ari...
- Mon, 18 Sep 2017

Klubmesterskab 2017

Lørdag 30. September afholder vi klubmesterskab i enkeltstart kl 10:00. Læg mærke til det tidligere ...
- Mon, 18 Sep 2017

2018 turen vil gå til Sydfrankrig (Roquebrune-Sur-Argens)

Efter 4 år er vi tilbage på campingpladsen i SydFrankrig, stedet hvor ØCK startede deres tu...
- Tue, 5 Sep 2017